2020. aasta detsembri üritused ja näitused Narva Muuseumi Kunstigaleriis

23., 24., 25., 26., 31. detsember ja 1. jaanuar on Narva Muuseum Kunstigalerii suletud.

NB! Narva Muuseum palub vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele kanda näituste ja programmide külastajatel maske või katta nina ja suu Narva linnuses, Kunstigaleriis ja Vana-Narva maketinäitusel „Vana. Uus. Narva. 1684/1984…2034“. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel on meditsiiniline põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad). Maske saab soetada ka Narva Muuseumi filiaalide kassades hinnaga 50 senti tükk.

 

 

01.12.2020-08.01.2021 Kunstigalerii jõuluprogramm „Päkapikkude kool”

1. detsembril avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis tõeline Päkapikkude kool. Lapsed tutvuvad päkapikkude legendide, nende harjumuste ja teadmistega. Õpime tundma selle sooja jõulutraditsiooni ajalugu – meisterdame ise jõulukinke ja õpime neid salaja sussi sisse poetama. Ainult Päkapikkude koolis saame tutvuda kuulsa Eesti kunstniku Jüri Arraku maaliga ja Narva kunstniku Olga Krubergi tehtud miniatuursete päkapikkudega kompositsioonidega. Lapsi ootab veel palju erinevaid üllatusi, mida me veel ei avalikusta. Kui kõik katsed on läbitud, saavad lapsed pidulikult jõulupuu juures päkapiku diplomi ja väikese kingituse. Koolipäev päkapikkude koolis lõpeb piparkookide ja magusa kingitusega. Kogu info leiate SIIT!

 

 

02.12.2020 kell 17.30 Raamatu «Нарва. От дачи до дворца» esitlus


Raamatu «Нарва. От дачи до дворца» esitlusel Kunstigaleriis 2. detsembril osalevad autorid Madis Tuuder ja Karin Paulus, vestlust juhib Narva linnakunstnik Deniss Polubojarov. Esitlusel on raamatu soodushind 15 eurot. Raamat «Нарва. От дачи до дворца» on pärast esitlust saadaval raamatupoodides Rahva Raamat ja Apollo ning Narva linnuse ja Kunstigalerii kassas. Taas on müügil ka raamatu eestikeelne versioon, millest äsja ilmus teine trükk. Üritus on TASUTA! Kogu info leiate SIIT!

 

 

05.12.2020 kell 13.00 Madis Tuuderi Vana-Narva linnaekskursioon “Narva linnaruum. Daatšast paleeni” näituse raames

Laupäeval, 5. detsembril kell 13.00 kutsub Narva Muuseum Vana-Narva jalgsiekskursioonile. Ekskursiooni juhib Madis Tuuder, Narva muinsuskaitse vaneminspektor ja raamatu “Narva. Daatšast paleeni“ kaasautor. Kogu info leiate SIIT!

 

 

 

Käimasolevad näitused

 

 

 

 

01.07.2020- 01.01.2021 Arhitektuurinäitus „Narva linnaruum. Daatšast paleeni”

Väljapaneku kesksel kohal on Narva linnaruum, millest kasvab välja pilguheit paiga minevikku. Kuigi Narva on üks Eesti suurimaid linnu, on siinne arhitektuur teada ainult pisteliselt. Näitus täidabki selle lünga ning toob vaataja ette Narva erinevad kihistused keskajast tänapäevani, daatšast paleeni, linnusest Fama keskuseni. Kogu info leiate SIIT!

 

 

18.09.2020-10.01.2021 Näitus „Lase mul ükskord veel unistada”

Näitus toob Kunstigaleriisse viie olulise Eesti kaasaegse kunstniku – Merike Estna, Kristi Kongi, Kaarel Kurismaa, Holger Looduse ja Anna Škodenko – teosed. Kõrvuti eksponeeritakse kunstnike vanemaid teoseid ja spetsiaalselt selle näituse jaoks valminud töid, mis annab vaatajale võimaluse jälgida kunstniku loomingut kui ajas jätkuvat protsessi. Enamiku kunstnike esimeseks kõrghariduseks on maalikunstniku haridus, seega võime sellest tinglikult rääkida kui maalinäitusest. Näeme nii klassikalist maali, selle edasiarendusi teistesse meediatesse kui ka ülimalt mängulist suhtumist värvidesse ja valgusesse. Kogu info leiate SIIT!

 

 

Share with:


Leave a Reply